Od dnia 24.06.2019 r. nastąpi wznowienie pobierania krwi pełnej od  krwiodawców grup: ABrhD+ BRhD+


RCKiK w Olsztynie nawiąże współpracę z ramach umowy zlecenia z lekarzami w celu badań krwiodawców w naszych T.O w Elblągu oraz w Iławie.


Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zatrudni pielęgniarki do  pracy w Dziale Pobierania Krwi w trybie stacjonarnym i ekipowym.

Warunki pracy do uzgodnienia. Kontakt Sekretariat RCKiK ul. Malborska 2 w Olsztynie tel. 89 5260156 w. 125 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 mObywatel

Z dniem 11 września 2018 r. użytkownicy aplikacji mObywatel otrzymali możliwość posługiwania się dokumentem mTożsamość . Dokument ten zawiera dane pobrane z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych, które pozwalają na stwierdzenie tożsamości osoby legitymującej się przy użyciu aplikacji mObywatel. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa testuje aplikacje umożliwiającą wdrożenie w/w identyfikacji. Do chwili wdrożenia procedur zgodnych ze stanem prawnym   oraz umożliwienie dostosowania rozwiązań technicznych zgodnych z system „Bank Krwi” od dnia 30 czerwca nastąpi testowanie aplikacji potwierdzającej tożsamość za pomocą aplikacji mTozsamość, jednocześnie w procesie oddawania krwi będzie nadal funkcjonować tradycyjny dokument tożsamości.
O uzyskaniu pełnej funkcjonalności systemu RCKiK poinformuje dawców w osobnym ogłoszeniu na stronie internetowej do tego czasu będzie obowiązywać tradycyjny system potwierdzania tożsamości.
 Zadzwoń do nas (89) 526 01 56 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regionalne Centrum
Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Olsztynie

 

facebook